Zadzwoń do nas: +48 602 624 447

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Warszawa, ul.Andersena 2/210

noworoczne-postanowienia

Magia noworocznych postanowień

Z badań opinii prowadzonych na Polakach wynika, że ponad połowa z nas podejmuje jakieś noworoczne postanowienia. Jednak tylko 8 procentom osób, które je podjęły, udaje się je realizować. Zanim więc i Wy wypiszecie na kartce lub w notatniku w telefonie, długą listę postanowień na Nowy Rok, poświęćcie chwilę na refleksję o tym, na ile na realizację tych postanowień jesteście przygotowani. Jak się przygotować do postanowień?

Nie zmienisz w miesiąc tego, czego nie udało Ci się zmienić przez rok
Jeśli w ciągu minionego roku było kilka lub kilkanaście spraw, które według waszej analizy wymagają poprawy, nie rzucajcie się z postanowieniami od razu na wszystkie z nich. Skoro nie udało Wam się przeprowadzić zmiany w ciągu minionych 12 miesięcy (a może nawet dłuższego czasu), trudno oczekiwać, że nagle uda Wam się ja przeprowadzić w styczniu lub w lutym. Bo przecież pragniemy szybkich efektów.

Ustal priorytety
Posegregujcie listę swoich postanowień. Ustawcie je w kolejności, w zależności od priorytetów. Temu, na czym zależy Wam najbardziej, nadajcie najwyższy priorytet. Zastanówcie się również nad tym, jaki czas dajecie sobie, na wypełnienie każdego z postanowień.

Zacznij działać od razu
Jeśli wyznaczyliście już te najważniejsze postanowienia, zacznijcie prace prowadzącą do ich wypełnienia od razu. Nie od jutra. Nie od poniedziałku. Nie od pierwszego. Dajcie sobie czas na wdrożenie się i ustalcie czas, w jakim realnie uda Wam osiągnąć, to co zaplanowaliście, ale tego nie odkładajcie.

Przegadaj swoje potrzeby
Niektóre zmiany, dotyczą tylko nas, inne postanowienia mogą mieć wpływ na sytuację w związku, sytuację rodzinną, czy zawodową. Zanim rzucicie się więc na głęboką wodę, przegadajcie Wasze plany z partnerem, dobrym kolegą z pracy, z przyjaciółką – która zmotywuje albo konstruktywnie skrytykuje plan, albo z psychologiem.

Na Nowy Rok życzymy Wam tylko mądrych postanowień.

Spodobał Ci się tekt poleć go znajomym:
Zamknij