Zadzwoń do nas: +48 602 624 447

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Warszawa, ul.Andersena 2/210

leczenie alkoholizmu

Kiedy zaczyna się alkoholizm? Pierwsze oznaki alkoholizmu

Zadajesz sobie pytanie, czy to już uzależnienie? Jeden kieliszek, cała butelka – kiedy zaczyna się alkoholizm? Na te pytania staramy się odpowiedzieć w tekście poniżej.

Choroba alkoholowa to odczuwanie natrętnej potrzeby sięgnięcia po alkohol. Nigdy nie została ustalona konkretna ilość wypijanego alkoholu, która świadczy o uzależnieniu – każdy organizm jest inny i reaguje na używki inaczej. Są jednak charakterystyczne sygnały, które wskazują, kiedy relacja z alkoholem przestaje być zdrowa i należy jak najszybciej zasięgnąć pomocy specjalistów.

Pierwsze oznaki alkoholizmu: jak je rozpoznać?

Z alkoholem należy być bardzo uważnym, gdyż niezwykle łatwo przegapić pierwsze oznaki alkoholizmu, a na jego negatywne konsekwencje nie trzeba długo czekać. O problemie alkoholowym można mówić, gdy alkohol staje się remedium na wszystkie – i duże, i niewielkie – problemy, gdy jest lekarstwem na emocje. Kolejnym symptomem, który powinien wzbudzać czujność jest utrata kontroli przez osobę spożywającą alkohol – pije ona coraz większe ilości i coraz częściej, porzuca swoje dotychczasowe zainteresowania, zobowiązania. Uzależniony od alkoholu przejawia także objawy zespołu abstynencyjnego – jeśli nie zażyje używki, może odczuwać: niepokój, rozdrażnienie, lęk, bezsenność, potliwość, drżenie, wymioty.

Wszystkie wyżej wymienione objawy są wystarczające, by zgłosić się z problemem do specjalisty i rozpocząć ewentualne leczenie alkoholizmu.

Nie jesteś pewny/a, czy to już alkoholizm? Zgłoś się do Ośrodka Polana – nasi specjaliści rozwieją Twoje wątpliwości i zdiagnozują ewentualny problem. Osobom uzależnionym możemy zaproponować profesjonalne, a co najważniejsze – skuteczne leczenie alkoholizmu. W Polanie znajdziesz wsparcie także jeśli jesteś uzależniony od: narkotyków, leków, seksu, hazardu czy Internetu. Wyciągamy pomocną dłoń również w kierunku osób dotkniętych depresją i innymi zaburzeniami psychicznymi (anoreksja, bulimia, stany lękowe, problemy z wychowaniem dziecka). Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie dowiesz się więcej na temat naszej działalności!

Spodobał Ci się tekt poleć go znajomym:
Tagi:
Zamknij