Zadzwoń do nas: +48 602 624 447

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Warszawa, ul.Andersena 2/210

leczenie alkoholizmu

Jak leczyć alkoholizm?

Mierzysz się z uzależnieniem od alkoholu? Chcesz uwolnić się od niszczącego zdrowie i życie nałogu? W tym wpisie podpowiadamy, jak leczyć alkoholizm. Zapraszamy do lektury!

Kiedy i jak zacząć leczenie alkoholizmu? Gdzie leczyć alkoholizm?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, kiedy rozpoczyna się choroba alkoholowa. Pierwsza faza nie musi oznaczać jeszcze uzależnienia. Pojawia się wówczas świadomość, że alkohol poprawia samopoczucie, ale bywa, że na tym etapie człowiek się zatrzymuje. Problem pojawia się, gdy alkohol spożywany jest coraz częściej i w coraz większych ilościach. Gdy staje się celem samym w sobie. Gdy pojawiają się luki w pamięci, a uzależniony zaczyna zaniedbywać swoje obowiązki, odsuwać znajomości czy swoje dotychczasowe zainteresowania – wówczas dla własnego dobra powinien zasięgnąć specjalistycznej pomocy, dzięki której dowie się, jak leczyć alkoholizm.

Czy z alkoholizmu można wyjść samemu? Choroba alkoholowa to choroba złożona, która szkodzi nie tylko zdrowiu fizycznemu, ale także i temu psychicznemu. Terapia nie polega jedynie na abstynencji – pod opieką specjalistów, uczestnik uczy się:

- racjonalnie rozwiązywać swoje osobiste problemy, których powodem jest nałóg;

- radzić sobie z negatywnymi uczuciami, takimi jak: złość, frustracja, niepokój, lęk, wstyd, smutek czy poczucie winy;

- dbać o własne potrzeby;

- sposobów, jak nie dać się nawrotom choroby.

Profesjonalni terapeuci na bieżąco będą monitorowali postępy w terapii i w razie potrzeb modyfikowali metody leczenia.

Leczenie alkoholizmu: rodzaje terapii

Nasz ośrodek Polana oferuje cztery rodzaje terapii: indywidualną, grupową, rodzinną oraz partnerską. Od rodzaju uzależnienia zależy, która z nich będzie najbardziej komfortowa. Należy pamiętać, że oprócz szczególnych przypadków, w których leczenie jest nakazane przez sąd, terapia alkoholowa jest całkowicie dobrowolna.

Zgłoś się do Ośrodka Polana – osobom uzależnionym możemy zaproponować profesjonalne, a co najważniejsze – skuteczne leczenie alkoholizmu. W Polanie znajdziesz wsparcie także, jeśli jesteś uzależniony od: narkotyków, leków, seksu, hazardu czy Internetu. Wyciągamy pomocną dłoń również w kierunku osób dotkniętych depresją i innymi zaburzeniami psychicznymi (anoreksja, bulimia, stany lękowe, problemy z wychowaniem dziecka). Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie dowiesz się więcej na temat naszej działalności!

Spodobał Ci się tekt poleć go znajomym:
Tagi:
Zamknij