Zadzwoń do nas: +48 602 624 447

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Warszawa, ul.Andersena 2/210

fdsdf

Czy jest różnica między alkoholikiem a pijakiem?

Pijak i alkoholik. Dwa określenia osoby nadużywającej alkoholu. To, które z nich może zostać odebrane jako bardziej obraźliwe zależy w dużej mierze od tego, jak sam siebie ocenia osoba nadużywająca alkoholu. Lub od tego, czy w ogóle ten problem u siebie dostrzega.

„Jest różnica między alkoholikiem a pijakiem. Pijak po napiciu się ma taką refleksję, że jego stan straty, zawalenie różnych rzeczy jest związane bezpośrednio z piciem alkoholu. Alkoholik często wytłumaczy sobie to inaczej. Alkoholik traci umiar w piciu i pije więcej niż by chciał, niż sobie pomyślał. I często więcej niż inni.” – tłumaczy Krzysztof Tylski, terapeuta Ośrodka Polana.

Niedawno wypowiedź Krzysztofa została wykorzystana w teledysku stworzonym na bazie wokali artystów takich jak Solar, Białas i Planet ANM przez młodego twórcę w serwisie społecznościowym Youtube. Polecamy tę składankę – od naszych pacjentów wiemy, że czasem taki materiał działa na wyobraźnię skuteczniej, niż jakiekolwiek napominania bliskich i przyjaciół.

Zapraszamy też na konsultacje i terapię z Krzysztofem Tylskim.

Spodobał Ci się tekt poleć go znajomym:
Zamknij