Zadzwoń do nas: +48 602 624 447

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Warszawa, ul.Andersena 2/210

aktualnosci-informacja
15 kwiecień, 2012

Terapia pogłębiona

Jesteś alkoholikiem, narkomanem ale potrafisz już żyć w abstynencji? Skończyłeś podstawową terapię i umiesz powstrzymać się od zażywania środków psychoaktywnych, nawet w trudnych sytuacjach? Wiesz już jak choroba na Ciebie oddziałuje?

Jednak nie zawsze jest łatwo, a wydarzenia, jakie przynosi rzeczywistość nie pomagają w dążeniu do zachowania abstynencji. A może zaczyna Ci doskwierać niebezpieczna nuda…? Przyjdź na terapię pogłębioną w Polanie i utrwal to, co już udało Ci się osiągnąć.

Już wiesz, że lepiej jest nie pić i nie zażywać psychoaktywnych substancji i nie chcesz wracać do trudnej przeszłości. Ale to dopiero początek drogi, którą przechodzisz, aby na trwałe osiągnąć zamierzony cel – abstynencję. Weź udział w spotkaniach Grupy Absolwentów, czyli osób uzależnionych po podstawowym programie terapii, w Polanie. Przyjdź i porozmawiaj o tym, jak dzisiaj wygląda Twoja sytuacja. Spotkania grupowe z terapeutą i Absolwentami po terapii podstawowej pomogą Ci utrwalić efekty, które zdążyłeś osiągnąć do tej pory.

Podczas terapii poruszane będą następujące zagadnienia:

Trzeźwość a abstynencja

Trudności dnia codziennego

Radzenie sobie z emocjami

Odkrywanie tego co ważne i co warto realizować w swoim życiu

W ramach zajęć:

poszerzysz wiedzę o nawrotach, głodzie alkoholowym/narkotykowym i wyzwalaczach;

przypomnisz sobie co to jest TAZA i w czym jeszcze asertywność może ci być pomocna;

umocnisz własną motywację do wytrwania w abstynencji;

łatwiej poradzisz sobie z „chwilami słabości”;

znów poczujesz, jak pomocna może być grupa, że wymiana doświadczeń jest bezcenna!

Pogłębiona terapia daje możliwość równoległego uczestnictwa w zajęciach grupowych oraz konsultacjach i realizacji Osobistego Planu Terapii.

Pierwsze spotkanie w Grupie Abstynentów w warszawskim Ośrodku Polana odbędzie się we wtorek 17 lipca 2012 r. w godzinach 18-20. To cykl zaplanowany na 24 spotkania, 2 godziny raz w tygodniu przez ok. 6 miesięcy. Opłata za uczestnictwo w całym cyklu wynosi 2900 PLN.

Wymogiem uczestnictwa w terapii jest min. 6 miesięcy abstynencji i ukończenie podstawowego programu terapii uzależnień oraz odbycie konsultacji kwalifikującej do grupy.

Zamknij