Zadzwoń do nas: +48 602 624 447

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Warszawa, ul.Andersena 2/210

aktualnosci-warsztaty
10 sierpień, 2007

Stephen Schoen – znany terapeuta Gestalt w Ośrodku Polana.

Stephen Schoen, znany terapeuta Gestalt prowadzący w Polsce i innych krajach europejskich spotkania treningowo-terapeutyczne, uznany psychiatra, wykładowca Instytutu Gestalt w San Francisco, odwiedził w ubiegły poniedziałek Ośrodek Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej - Polana w Warszawie.

Gestalt to jeden z podstawowych nurtów współczesnej psychoterapii. Terapia Gestalt cieszy się dużą popularnością i uznaniem ze względu na fakt, że daje pacjentom możliwość poszerzenia samoświadomości, zarówno w sferze intelektualnej, jak i uczuciowej, zmysłowej i cielesnej. Pozwala poznać mechanizmy, których używa się do kontroli własnej świadomości, dzięki czemu wpływa na prawidłowy rozwój psychiczny.

Terapia odbywa się dodatkowo w przyjaznej pacjentom atmosferze, przy wsparciu i zrozumieniu terapeuty, który szanuje sposób w jaki pacjent postrzega świat i siebie samego.

Stephen Schoen przybył do Polski aby przeprowadzić spotkania treningowe dla terapeutów stosujących metodę Gestalt w codziennej pracy z osobami zmagającymi się z różnego rodzaju problemami natury psychologicznej. Jedno spotkanie warsztatowe odbyło się w Krakowie w Instytucie Gestalt, kolejne w Warszawie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Terapeutów.

Podczas wizyty w Warszawie odwiedził Polanę – Ośrodek Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej, gdzie pracują terapeuci, którzy wielokrotnie brali udział treningach, Schoen powiedział. „Jestem pod wrażeniem miejsca, panującej tu atmosfery, życzliwym podejściem, oraz wysokim poziomem zrozumienia potrzeb klienta”.

Zamknij