Zadzwoń do nas: +48 602 624 447

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Warszawa, ul.Andersena 2/210

aktualnosci-warsztaty
15 kwiecień, 2012

Rodzice nastolatków – jak rozmawiać ze swoim dzieckiem

Nastolatki mają dużo różnych pomysłów i nieustannie eksperymentują. Odchudzają się, palą, chodzą na wagary, nawiązują niepożądane znajomości, zamykają się w swoim pokoju i nie odzywają się kiedy rodzic o coś chce zapytać. To naturalne, że rodzice często się o swego nastolatka boją, a w dodatku mają poczucie, że nagle przestali się dogadywać ze swoim dzieckiem.

Mimo wszystko w większości sytuacji rodzice są najlepszymi osobami, żeby udzielić pomocy swojemu dziecku. Potrzebują tylko sami pomocy i wsparcia, żeby wiedzieć jak to zrobić.

Jeśli niepokoisz się o swoje dziecko, bo robi coś, co uznajesz za potencjalnie niebezpieczne. Chcesz mu pomóc, nie wiesz czy to jest problem, przychodzi ci do głowy, że może popełniasz jakiś błąd. Masz wątpliwości czy konieczna jest wizyta u specjalisty. To zapraszamy cię na warsztat dla rodziców, na którym:

  • dowiesz się, jak rozróżnić sytuacje, które wymagają interwencji od tych, które są elementem rozwoju
  • dowiesz się jak budować relacje z dorastającym dzieckiem i jak pomagać dziecku nie niszcząc dobrej relacji z nim
  • spojrzysz na sytuację problemową z perspektywy dziecka i zrozumiesz czemu zachowuje się w ten sposób i jak różne Twoje zachowania wobec dziecka są przez nie odbierane
  • nauczysz się rozmawiać ze swoim nastolatkiem o trudnych sytuacjach, tak, żeby nie zamykał ci drzwi przed nosem.

Warsztat odbędzie się w Ośrodku – Polana dnia 08 listopada 2011r (wtorek) w godz 17-20 w cenie 120zł. Prowadzony będzie przez doświadczonego psychologa dziecięcego Agnieszkę Stein – więcej – www.dzikiedzieci.pl.

W celu zapisu i rezerwacji miejsca prosimy o kontakt z rejestracją ośrodka Polana (22) 825 00 45 od pon – piat w godz 10-20

Zamknij