Zadzwoń do nas: +48 602 624 447

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Warszawa, ul.Andersena 2/210

aktualnosci-warsztaty
15 maj, 2014

Ośrodek Polana – więcej niż terapia

"Więcej niż terapia" to cykl warsztatów psychologicznych przygotowanych przez terapeutów Ośrodka Polana z myślą o potrzebach zgłaszanych przez pacjentów i klientów ośrodka. Podczas spotkań terapeutycznych, zarówno tych indywidualnych, jak i tych prowadzonych w grupach, pacjenci Polany pracują nad rozwiązaniem różnego rodzaju problemów. W trakcie terapii stają się bardziej świadomi swoich potrzeb i bardziej chętni do pracy nad sobą i swoimi emocjami.

Teraz mogą bezpłatnie wziąć udział w warsztatach psychologicznych „Więcej niż terapia”. To cykliczne spotkania otwarte dla pacjentów ośrodka. Każde z comiesięcznych spotkań poświęcone będziemy innemu tematowi.

Pierwsze warsztaty, zatytułowane „Poczucie wartości” odbędą się 24 czerwca w godz. od 17 do 20. Warsztat przygotowała i poprowadzi psycholog i psychoterapeutka TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) Elżbieta Kalinowska.

„Poczucie własnej wartości to rzecz niezwykle użyteczna i warto ją mieć. Jeśli spytasz psychologa, skąd się bierze poczucie własnej wartości, z pewnością odpowie, że kształtuje się we wczesnym dzieciństwie na bazie stosunku, jaki mają do dziecka ważne osoby. Ważną rolę odgrywają tu niestety rodzice. „Niestety” bo ideałów próżno szukać w ludzkim świecie, a też jeśli coś zależy od wychowania, to nie wiele można z tym zrobić w dorosłości.

Szczęśliwe poczucie własnej wartości nie jest czymś, co mamy raz na zawsze niezmienne. Jeśli jest małe może wzrosnąć, jeśli jest duże może spaść, w zależności od okoliczności i tego co w życiu robimy. Zatem, jeśli twoje dzieciństwo nie dało ci zbyt wielu doświadczeń, aby czuć się ze sobą dobrze i pewnie, to wiedz, że nic straconego. Możesz to zmienić, zaczynając choćby dziś.” – Elżbieta Kalinowska

„Idea warsztatów jest prosta. W Polanie pomagamy od wielu lat. Przez ten czas z terapeutami Ośrodka spotkały się setki, jeśli nie tysiące pacjentów. Wielu spośród tych, którzy zakończyli już sesje terapeutyczne, wciąż utrzymuje kontakt z Ośrodkiem lub jego terapeutami. Te kontakty a także pozytywne opinie i uśmiechy pacjentów zachęciły nas do przygotowania czegoś specjalnie dla nich. Do stworzenia spotkań, które będą nie tylko okazją do ponownego spotkania, ale jednocześnie okazją do nauczenie się czegoś nowego o sobie samym. Serdecznie zapraszam.” – Agnieszka Tylska, właściciel Ośrodka Polana

Warsztaty mają charakter otwarty. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Na warsztaty pt. „Poczucie wartości” zapraszamy maksymalnie 12 osób. Udział w warsztatach jest bezpłatny dla obecnych lub byłych pacjentów Ośrodka Polana. Dla osób, które jak dotąd nie korzystały z pomocy terapeutów Polany udział w warsztatach jest płatny – 120 PLN od osoby. Kolejne warsztaty poświęcone będą między innymi emocjom, technikom relaksacyjnym, komunikacji, żalowi czy funkcjonowaniu w rodzinie, w której występuje uzależnienie. Informacje o tematyce i terminach kolejnych spotkań warsztatowych pojawiać się będą z miesięcznym wyprzedzeniem na www.osrodekpolana.pl.

Zamknij