Zadzwoń do nas: +48 602 624 447

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Warszawa, ul.Andersena 2/210

aktualnosci-grupa
15 kwiecień, 2012

Nowa grupa DDA

"POLANA" Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej uruchamia nową grupę terapeutyczną DDA/DDD. Spotkania w grupie rozpoczynają się 13 września 2012r.

Dla kogo przeznaczona jest terapia?

Terapia grupowa dla osób z syndromem DDA/DDD, to oferta skierowana do tych, którzy wychowywali się w rodzinach, gdzie nadużywanie alkoholu było/nadal jest codziennością lub występowały inne zaniedbania.

Dla osób na co dzień zmagających się z trudnościami, które uniemożliwiają czerpanie pełnej satysfakcji i radości z życia. Trudności te dotyczą zarówno życia zawodowego jak i szeroko rozumianego osobistego. Mogą to być trudności w rozumieniu siebie, świata i innych ludzi. W trakcie terapii, uczestnicy mają szansę na bezpośredni kontakt z terapeutą jak i uzyskanie wsparcia ze strony innych osób w grupie.

Jakie efekty przynosi terapia?

Z badań wynika, że osoby po terapii grupowej obserwują u siebie pozytywne zmiany w wielu aspektach codziennego życia.

Przede wszystkim zmienia się ich postrzeganie siebie w relacjach z innymi: czują się pewniejsi, spokojniejsi, bardziej świadomi swojej wartości i swoich kompetencji. Jest, to związane ze wzrostem poczucia emocjonalnej stabilności. Uczestnicy terapii często opisują ten stan jako wewnętrzny spokój. Zaczynają częściej mówić o sobie pozytywnie i z dbałością i szacunkiem odnosić się do samych siebie.

Kto prowadzi terapię?

Anna Karny – magister psychologii klinicznej, psychoterapeutka. Zajmuje się pomocą terapeutyczną osobom z syndromem DDA/DDD, osobom w depresji, cierpiącym z powodu zaburzeń lękowych i psychosomatycznych, doświadczającym przemocy (fizycznej, emocjonalnej, seksualnej).

Dr. Agnieszka Szlachcińska – Lekarz psychiatra, W trakcie czteroletniego kursu psychoterapii prowadzonego przez Katedrę Psychoterapii CM UJ w Krakowie przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty SNP PTP. Prowadzi krótko- i długoterminową terapię indywidualną zorientowaną psychodynamicznie.

Jak długo trwa terapia?

Terapia rozpoczyna się 13 września 2012r i trwa 6 miesięcy. Składa się z 24 spotkań odbywających się 1 raz w tygodniu przez 3 godziny – w czwartki w godz. 17.00 – 20.00

Jak się zapisać i ile kosztuje terapia?

Aby wziąć udział w terapii należy zgłosić się do Ośrodka POLANA w Warszawie osobiście bądź telefonicznie. A następnie wziąć udział w rozmowie kwalifikującej do grupy. W okresie wakacyjnym koszt uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej wynosi tylko 100 zł. Liczba miejsc w grupie jest ograniczona (12 osób).

Koszt terapii 3 420zł – przy wpłacie jednorazowej z góry. Istnieje możliwość płatności w ratach.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z Ośrodkiem POLANA pod numerem (22) 825 00 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 20.00.

Zamknij