Zadzwoń do nas: +48 602 624 447

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Warszawa, ul.Andersena 2/210

aktualnosci-warsztaty
15 czerwiec, 2014

Masz wybór!

"Więcej niż terapia" to cykl warsztatów psychologicznych przygotowanych przez terapeutów Ośrodka Polana z myślą o potrzebach zgłaszanych przez pacjentów i klientów ośrodka. Podczas spotkań terapeutycznych, zarówno tych indywidualnych, jak i tych prowadzonych w grupach, pacjenci Polany pracują nad rozwiązaniem różnego rodzaju problemów. W trakcie terapii stają się bardziej świadomi swoich potrzeb i bardziej chętni do pracy nad sobą i swoimi emocjami.

Teraz mogą bezpłatnie wziąć udział w warsztatach psychologicznych „Więcej niż terapia”.

To cykliczne spotkania otwarte dla pacjentów ośrodka. Każde z comiesięcznych spotkań poświęcone będziemy innemu tematowi. Drugie warsztaty, zatytułowane „Masz wybór! Czyli słów kilka o współuzależnieniu” odbędą się we wtorek 15 lipca w godz. od 17 do 19. Warsztat przygotowała i poprowadzi psycholog kliniczny, psychoterapeutka Anna Karny.

„Współuzależnienie to nie choroba! To zespół nieprawidłowego przystosowania się do sytuacji problemowej. Utrwalona forma funkcjonowania w trudnej i długotrwałej, traumatycznej sytuacji związanej z zachowaniami (często patologicznymi) uzależnionego partnera. Może chodzić o uzależnienie partnera od alkoholu, od narkotyków, od internetu, od hazardu, od seksu… Współuzależnienie ogranicza zarówno swobodę wyboru podejmowania decyzji, jak i postępowania, prowadząc do pogorszenia funkcjonowania, samopoczucia i jednocześnie utrudniając zmianę swojej sytuacji na lepszą.

Jednak zawsze masz wybór. Nie musisz ratować uzależnionego partnera. Nie musisz robić dobrej miny do złej gry. Nie musisz, nic nie musisz! Ale wiele możesz. Możesz walczyć z nim albo dbać o siebie i pomóc sobie. Możesz podejmować decyzję dotyczące Ciebie, cez względu na to czy partner trwa w nałogu, czy próbuje się z niego leczyć. Masz wybór!” – Anna Karny

„Idea warsztatów jest prosta. W Polanie pomagamy od wielu lat. Przez ten czas z terapeutami Ośrodka spotkały się setki, jeśli nie tysiące pacjentów. Wielu spośród tych, którzy zakończyli już sesje terapeutyczne, wciąż utrzymuje kontakt z Ośrodkiem lub jego terapeutami. Te kontakty a także pozytywne opinie i uśmiechy pacjentów zachęciły nas do przygotowania czegoś specjalnie dla nich. Do stworzenia spotkań, które będą nie tylko okazją do ponownego spotkania, ale jednocześnie okazją do nauczenie się czegoś nowego o sobie samym. Serdecznie zapraszam.” – Agnieszka Tylska, właściciel Ośrodka Polana

Warsztaty mają charakter otwarty. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie telefonicznie. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Na warsztaty pt. „Masz wybór! Czyli słów kilka o współuzależnieniu” zapraszamy maksymalnie 14 osób. Udział w warsztatach jest bezpłatny dla obecnych lub byłych pacjentów Ośrodka Polana. Dla osób, które jak dotąd nie korzystały z pomocy terapeutów Polany udział w warsztatach jest płatny – 120 PLN od osoby.

Chcesz się przekonać, czy warsztat jest dla Ciebie? Przeczytaj artykuł Anny Karny – prowadzącej warsztaty – na naszym blogu >>. Kolejne warsztaty poświęcone będą między innymi emocjom, technikom relaksacyjnym, komunikacji, żalowi czy funkcjonowaniu w rodzinie, w której występuje uzależnienie. Informacje o tematyce i terminach kolejnych spotkań warsztatowych pojawiać się będą z miesięcznym wyprzedzeniem na www.osrodekpolana.pl.

Zamknij