Zadzwoń do nas: +48 602 624 447

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Warszawa, ul.Andersena 2/210

aktualnosci-warsztaty
29 listopad, 2014

Komunikacja w związku – warsztaty dla par

"Więcej niż terapia" to cykl warsztatów psychologicznych przygotowanych przez terapeutów Ośrodka Polana z myślą o potrzebach zgłaszanych przez pacjentów i klientów ośrodka. Podczas spotkań terapeutycznych, zarówno tych indywidualnych, jak i tych prowadzonych w grupach, pacjenci Polany pracują nad rozwiązaniem różnego rodzaju problemów.

W trakcie terapii stają się bardziej świadomi swoich potrzeb i bardziej chętni do pracy nad sobą i swoimi emocjami. Teraz mogą bezpłatnie wziąć udział w warsztatach psychologicznych „Więcej niż terapia”. To cykliczne spotkania otwarte dla pacjentów ośrodka. Każde z comiesięcznych spotkań poświęcone jest innemu tematowi. Kolejne warsztaty, zatytułowane „Komunikacja w związku” odbędą się we wtorek 9 grudnia w godz. od 17 do 20. Warsztat przygotował i poprowadzi psychoterapeuta Ośrodka Polana – Maciej Żurek. Warsztat skierowany jest do par.

„Umiejętności funkcjonowania w parze uczymy się w największym stopniu od naszych rodziców. Jako dzieci, często w sposób nieświadomy, podpatrywaliśmy i naśladowaliśmy to, w jaki sposób kontaktowali się oni ze sobą – jak rozmawiali, rozwiązywali konflikty, okazywali sobie czułość czy złość. W ten sposób nabyte wzorce przenosimy do naszych dorosłych relacji partnerskich.

Zdarza się jednak, że „mapa”, którą się posługujemy w sferze relacji, nie zawsze pasuje do terenu, na którym się znajdujemy. Świat się zmienia, my jesteśmy inni niż nasi rodzice, wiążemy się z osobami, których wzorce różnią się od naszych. Okazuje się wtedy, że, podobnie jak w innych dziedzinach życia (np. zawodowej), korzystne jest zweryfikowanie naszych nawyków i „douczenie się” nowych umiejętności, które pozwolą nam na wzbogacenie i rozwój relacji z najbliższą osobą.”– przekonuje Maciej Żurek.

„Idea warsztatów jest prosta. W Polanie pomagamy od wielu lat. Przez ten czas z terapeutami Ośrodka spotkały się setki, jeśli nie tysiące pacjentów. Wielu spośród tych, którzy zakończyli już sesje terapeutyczne, wciąż utrzymuje kontakt z Ośrodkiem lub jego terapeutami. Te kontakty a także pozytywne opinie i uśmiechy pacjentów zachęciły nas do przygotowania czegoś specjalnie dla nich. Do stworzenia spotkań, które będą nie tylko okazją do ponownego spotkania, ale jednocześnie okazją do nauczenia i dowiedzenia się czegoś nowego o sobie samym. Serdecznie zapraszam.” – Agnieszka Tylska, właściciel Ośrodka Polana.

Warsztaty mają charakter otwarty. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie telefonicznie. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Na warsztaty pt. „Komunikacja w związku” zapraszamy maksymalnie 6 par. Udział w warsztatach jest bezpłatny dla obecnych lub byłych pacjentów Ośrodka Polana. Dla osób, które jak dotąd nie korzystały z pomocy terapeutów Polany udział w warsztatach jest płatny – 140 PLN od osoby.

Chcesz się przekonać, czy warsztat jest dla Ciebie? Przeczytaj artykuł Macieja Żurka – prowadzącego warsztaty – na naszym blogu

Informacji o tematyce i terminach kolejnych spotkań warsztatowych szukaj na www.osrodekpolana.pl.

Zgłoś się

Zamknij