Zadzwoń do nas: +48 602 624 447

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Warszawa, ul.Andersena 2/210

aktualnosci-warsztaty
15 sierpień, 2014

Jak zmienić to, czego nauczyliśmy się od rodziców? – warsztat

"Więcej niż terapia" to cykl warsztatów psychologicznych przygotowanych przez terapeutów Ośrodka Polana z myślą o potrzebach zgłaszanych przez pacjentów i klientów ośrodka. Podczas spotkań terapeutycznych, zarówno tych indywidualnych, jak i tych prowadzonych w grupach, pacjenci Polany pracują nad rozwiązaniem różnego rodzaju problemów. W trakcie terapii stają się bardziej świadomi swoich potrzeb i bardziej chętni do pracy nad sobą i swoimi emocjami.

Teraz mogą bezpłatnie wziąć udział w warsztatach psychologicznych „Więcej niż terapia”. To cykliczne spotkania otwarte dla pacjentów ośrodka. Każde z comiesięcznych spotkań poświęcone jest innemu tematowi. Kolejne warsztaty, zatytułowane „Emocje!” odbędą się w poniedziałek 15 września w godz. od 16 do 20. Warsztat przygotowała i poprowadzi psycholog Agnieszka Stein.

„W teorii więzi mówi się o tym, że każdy wychodzi z rodzinnego domu z wykształconym stylem przywiązania, czyli charakterystycznym sposobem na godzenie potrzeby autonomii z potrzebą bliskości i relacji z innymi ludźmi. Od rodziców dostajemy również wewnętrzny model roboczy, swoistą mapę rzeczywistości, dzięki której poruszamy się w świecie i na podstawie której podejmujemy ważne życiowe decyzje.

Kiedy rodzice zaczynają pracować nad swoimi relacjami z dziećmi odkrywają, jakie jest źródło tego, że im samym jest trudno w wielu życiowych sytuacjach. Zaczynają czuć żal, że nie byli wychowywani w taki sposób jak teraz starają się postępować. Na szczęście mogą zrobić wiele, żeby poradzić sobie z tym, czego nauczyli się od swoich rodziców. – przekonuje Agnieszka Stein.

„Idea warsztatów jest prosta. W Polanie pomagamy od wielu lat. Przez ten czas z terapeutami Ośrodka spotkały się setki, jeśli nie tysiące pacjentów. Wielu spośród tych, którzy zakończyli już sesje terapeutyczne, wciąż utrzymuje kontakt z Ośrodkiem lub jego terapeutami. Te kontakty a także pozytywne opinie i uśmiechy pacjentów zachęciły nas do przygotowania czegoś specjalnie dla nich. Do stworzenia spotkań, które będą nie tylko okazją do ponownego spotkania, ale jednocześnie okazją do nauczenie się czegoś nowego o sobie samym. Serdecznie zapraszam.” – Agnieszka Tylska, właściciel Ośrodka Polana.

Warsztaty mają charakter otwarty. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie telefonicznie. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Na warsztaty pt. „Jak zmienić to, czego nauczyliśmy się od rodziców?” zapraszamy maksymalnie 14 osób. Udział w warsztatach jest bezpłatny dla obecnych lub byłych pacjentów Ośrodka Polana. Dla osób, które jak dotąd nie korzystały z pomocy terapeutów Polany udział w warsztatach jest płatny – 140 PLN od osoby.

Chcesz się przekonać, czy warsztat jest dla Ciebie? Przeczytaj artykuł Agnieszki Stein – prowadzącej warsztaty – na naszym blogu >>.

Kolejne warsztaty poświęcone będą między innymi technikom relaksacyjnym, komunikacji, żalowi czy funkcjonowaniu w rodzinie, w której występuje uzależnienie. Informacje o tematyce i terminach kolejnych spotkań warsztatowych pojawiać się będą regularnie na www.osrodekpolana.pl.

Zgłoś się

Zamknij