W Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych nie znajdziemy jednostki chorobowej o nazwie „uzależnienie od seksu”. Pomimo jej braku, wielu ludzi na całym świecie diagnozuje u siebie taki problem i szuka pomocy u specjalistów, w gabinetach psychoterapeutycznych.
Odczuwają oni dyskomfort, stratę i ból związany z sytuacją, która ma miejsce w ich życiu, w efekcie czego uczestniczą w terapiach, starając się odzyskać harmonię i zdrowie. Walczą o swoje szczęście.
Warsztat psychologiczny „Jak budować swoje szczęście bez uzależnienia?” może stać się kolejnym krokiem w tym dążeniu.
W czasie warsztatu zapoznasz się z najnowszymi doniesieniami naukowymi na temat uzależnienia od seksu i praktycznymi sposobach radzenia sobie z uciążliwymi objawami.
Seksoholizm to nowy typ uzależnienia behawioralnego, mało poznany, wymagający dużo wiedzy, cierpliwości, samozaparcia i terapii, by móc go pokonać. Celem warsztatu jest wyposażenie uczestników w narzędzia skutecznej walki z tym silnym i podstępnym przeciwnikiem.
Warsztaty psychologiczne Jak budować swoje szczęście bez uzależnienia? odbędą się w sobotę 21 kwietnia 2018 roku w godzinach 11.00-14.00 w Ośrodku Polana.
Warsztaty poprowadzą:
Anna Wenta – seksuolog, psycholog, pedagog, która przez kilka lat prowadziła terapię dla osób uzależnionych od seksu w Ośrodku Uzależnień w Warszawie.
W kręgu jej zainteresowań są seksualność człowieka na różnych etapach życia i praca terapeutyczna z klientem doświadczającym trudności w tym zakresie. Prowadzi konsultacje psychologiczne, seksuologiczne i warsztaty z zakresu profilaktyki, seksualności człowieka – dla dzieci i dorosłych.
Paulina Łukowicz – studentka psychologii ze specjalnością neuropsychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Poza uczelnią odbywa staż w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni oraz w Centrum Praw Kobiet w Gdańsku. W kręgu jej zainteresowań znajduje się seksuologia, psychotraumatologia oraz nauki neuropsychologiczne.
Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie telefonicznie pod numerem 22 825 00 45.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.