Zadzwoń do nas: +48 602 624 447

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Warszawa, ul.Andersena 2/210

aktualnosci-grupa
31 lipiec, 2009

Grupa dla osób z depresją, lękiem

Grupa adresowana jest do osób chcących: lepiej radzić sobie z problemami emocjonalnymi, rozwinąć umiejętności rozpoznania własnych potrzeb

Grupa adresowana jest do osób chcących: lepiej radzić sobie z problemami emocjonalnymi, rozwinąć umiejętności rozpoznania własnych potrzeb i budowania satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi.

W szczególności polecana jest osobom przeżywającym trudności w relacjach z innymi – lęk przed oceną, wycofanie, niepewność w kontaktach z innymi oraz osobami z niskim poczuciem wartości, oraz cierpiącym z powodu uciążliwych objawów fizycznych, na tle nerwowym – kołatanie serca, duszności, zawroty głowy, trudności ze snem, poczucie nieustannego napięcia, bóle „wędrujące”.

Jeśli chcesz:

  • Poczuć się wartościowym człowiekiem
  • Pozbyć się napięć w ciele i odblokować uwięzioną w nim energię
  • Odzyskać radość i poczucie swobody w kontakcie z innymi ludźmi
  • rozwinąć umiejętności rozpoznawania i wyrażania emocji,
  • nauczyć się efektywnego radzenia sobie w stresujących sytuacjach,
  • nauczyć się mobilizowania energii i wyrażania siebie poprzez ciało

Czas trwania i nabór do grupy

Grupa jest zamknięta prowadzona przez dwóch psychologów. Program rozpoczyna się 14 stycznia 2008 i potrwa do 21 kwietnia 2008 (14 spotkań). Sesje będą odbywać się raz w tygodniu w poniedziałki 18.30-21.00. Aktualnie trwa nabór do grupy. Osoby zainteresowane uczestnictwem w grupie proszone są o bezpośredni kontakt z Ośrodkiem Polana (022) 825 00 45. Kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-20.00

Metoda pracy

Grupa będzie bazować na kompleksowym połączeniu metod tradycyjnej psychoterapii oraz terapii tańcem i ruchem, dzięki czemu będzie można doświadczyć jak połączone są ze sobą psychika i ciało, i jak wzajemnie na siebie wpływają. Połączenie ruchu i rozmowy terapeutycznej pozawala na pełniejsze doświadczanie siebie, pogłębienie świadomości swoich zasobów (źródeł siły), potrzeb i celów oraz na efektywniejsze wykorzystanie własnej energii życiowej.

Psychoterapia Tańcem i Ruchem jako osobna profesja powstała około 1940 roku na terenie Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Należy do nurtu terapii poprzez sztukę i opiera się na wykorzystaniu ruchu i rytmu, tak aby lepiej poznać siebie i w konsekwencji móc pełniej realizować swój naturalny potencjał.

Poznanie ciała i otworzenie się na odczuwane przez nie doświadczenia prowadzi do bardziej satysfakcjonującego życia i ułatwia radzenie sobie z codziennymi stresującymi sytuacjami. Zapobiega gromadzeniu się napięć, zablokowaniu energii i zmęczeniu, pomaga odzyskać radość.

Metoda ta jest wykorzystywana z sukcesem zarówno w pracy z osobami cierpiącymi na różnego rodzaju zaburzenia, jak również w pracy z ludźmi zdrowymi, którzy chcą rozwijać i coraz pełniej wyrażać siebie. Celem Psychoterapii Tańcem i Ruchem nie jest taniec sam w sobie, lecz dojście do uczuć, które nie mogą być zwerbalizowane. Nie ma w niej dokładnych wskazówek dotyczących ruchu, czy nauki sekwencji ruchowych.

Zamknij