Zadzwoń do nas: 22 825 00 45

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Warszawa, ul.Andersena 2/210

Grażyna Skoczylas

Jestem specjalistą psychoterapii uzależnień oraz pedagogiem. Swoją karierę zawodową rozpoczęłam w 1992 roku, jako socjoterapeuta w Szkolnym Ośrodku Socjoterapii przy Liceum Ogólnokształcącym „Kąt”.

Jestem specjalistą psychoterapii uzależnień oraz pedagogiem. Swoją karierę zawodową rozpoczęłam w 1992 roku, jako socjoterapeuta w Szkolnym Ośrodku Socjoterapii przy  Liceum Ogólnokształcącym „Kąt”. Tam pracowałam z młodzieżą i ich rodzicami.

Kolejnym krokiem było podjęcie wieloletniej pracy w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Pruszkowie / Tworki/ na Oddziale dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Tam też rozpoczęłam proces certyfikacji w przygotowaniu do wykonywanego zawodu, który zakończyłam dyplomem.

Skoncentrowałam wówczas swoją uwagę na nurcie terapii behawioralno – poznawczej, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu i psychoterapii schematu.

Pracowałam również w Poradni Leczenia uzależnień w Pruszkowie , Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Specjalistycznej Poradni dla dzieci i młodzieży OPTA w Warszawie gdzie prowadziłam terapię również dla rodziców i osób współuzależnionych.

W swoim doświadczeniu zawodowym pracuję z osobami zmagającymi się z problemami uzależnień, tzw. „holizmami”, uzależnieniem od alkoholu, leków, narkotyków, seksu, hazardu, oraz wszelkich przekazów medialnych. Osobami współuzależnionymi, dorosłymi dziećmi alkoholików /DDA/, oraz dziećmi rodzin o innych dysfunkcjach /DDD/.

Często zdarza się, że terapia takich zaburzeń wymaga współpracy całej rodziny, w której osiągam pozytywne rezultaty.

Staram się przywrócić ludziom uśmiech na twarzy i poczuć sens życia w nowej jego jakości. Pokazuję możliwości spojrzenia na problemy, z którymi się borykają z innej perspektywy.

Prywatnie jestem mężatką, mam dwóch synów. Kocham zwierzęta oraz dbam o środowisko.

 

Zamknij